پایگاه شهید معتمدی اصفهان

اصفهان- قائمیه

گرگ ها بدانند
در این ایل غریب
گر پدر نیست،تفنگ پدری هست هنوز
گر چه نیکان همگی بار سفر بربستند،
شیر مردی چو سید علی خامنه ای هست هنوز!

كد كج شدن تصاوير

كد موزيك براي وبلاگ


مهدویت امام زمان (عج) وصیت شهدا پخش زنده حرم سوره قرآن
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

۱۴ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

انتظار، یک عمل است، بى‌عملى نیست.

انتظار فرج یک مفهوم بسیار وسیع و گسترده‌ اى است. یک انتظار، انتظارِ فرجِ نهایى است؛ یعنى این‌که بشریت اگر مى‌بیند که طواغیت عالم ترک‌تازى مى‌کنند و چپاولگرى مى‌کنند و افسارگسیخته به حق انسانها تعدى مى‌کنند، نباید خیال کند که سرنوشت دنیا همین است؛ نباید تصور کند که بالاخره چاره‌ اى نیست و بایستى به همین وضعیت تن داد...

 

« بسم الله الرحمن الرحیم »

انتظار فرج یک مفهوم بسیار وسیع و گسترده‌ اى است. یک انتظار، انتظارِ فرجِ نهایى است؛ یعنى این‌که بشریت اگر مى‌بیند که طواغیت عالم ترک‌تازى مى‌کنند و چپاولگرى مى‌کنند و افسارگسیخته به حق انسانها تعدى مى‌کنند، نباید خیال کند که سرنوشت دنیا همین است؛ نباید تصور کند که بالاخره چاره‌ اى نیست و بایستى به همین وضعیت تن داد.

نه، بداند که این وضعیت یک وضعیت گذراست - «للباطل جولة» - و آن چیزى که متعلق به این عالم و طبیعت این عالم است، عبارت است از استقرار حکومت عدل؛ و او خواهد آمد. انتظار فرج و گشایش، در نهایت دورانى که ما در آن قرار داریم و بشریت دچار ستم‌ها و آزارهاست، یک مصداق از انتظار فرج است، لیکن انتظار فرج مصداق‌هاى دیگر هم دارد.

وقتى به ما مى‌گویند منتظر فرج باشید، فقط این نیست که منتظر فرج نهایى باشید، بلکه معنایش این است که هر بن‌بستى قابل گشوده شدن است.

فرج، یعنى این؛ فرج، یعنى گشایش. مسلمان با درسِ انتظار، فرج مى‌آموزد و تعلیم مى‌گیرد که هیچ بن‌بستى در زندگى بشر وجود ندارد که نشود آن را باز کرد و لازم باشد که انسان ناامید دست روى دست بگذارد و بنشیند و بگوید دیگر کارى نمى‌شود کرد؛ نه، وقتى در نهایتِ زندگىِ انسان، در مقابله‌ى با این‌همه حرکت ظالمانه و ستمگرانه، خورشیدِ فرج ظهور خواهد کرد،

پس در بن‌بست‌هاى جارى زندگى هم همین فرج متوقَّع و مورد انتظار است. این، درس امید به همه‌ى انسانهاست؛ این، درس انتظار واقعى به همه‌ى انسانهاست؛ لذا انتظار فرج را افضل اعمال دانسته‌اند؛ معلوم مى‌شود انتظار، یک عمل است، بى‌عملى نیست. نباید اشتباه کرد، خیال کرد که انتظار یعنى این‌که دست روى دست بگذاریم و منتظر بمانیم تا یک کارى بشود.

انتظار یک عمل است، یک آماده‌سازى است، یک تقویت انگیزه در دل و درون است، یک نشاط و تحرک و پویایى است در همه‌ى زمینه‌ها. این، در واقع تفسیر این آیات کریمه‌ى قرآنى است که: «و نرید ان نمن على الذین استضعفوا فى الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین» یا «ان الارض للَّه یورثها من یشاء من عباده و العاقبة للمتقین». یعنى هیچ‌وقت ملت‌ها و امت‌ها نباید از گشایش مأیوس شوند.

یحیی باباییان
۲۶ تیر ۹۲ ، ۱۶:۵۲ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه فرصتی برای خودسازی و پالایش روح هست زمان مناسبی برای برقراری تعادل غذایی در جسم مادی هست و رعایت برخی از نکات ساده در تغذیه موجب تحقق این مهم می شود:

تغذیه . سفره افطار ماه رمضان

در روزهای اول ماه مبارک میبایست از غذاهای سنگین که حاوی گوشت و لبنیات هستند کمتر استفاده شود و بیشتر از غلات استفاده کنید . به دلیل اینکه در طول روزه داری دستگاه گوارش فعالیتش کم می شود،در وعده بعد افطار بهتر است از غذاهای راحت الهضمی نظیر انواع سالاد و سوپ های سبک به همراه انواع میوه ها استفاده نمایید و توصیه می شود و حدود یک ساعت و نیم دیگر وعده شام میل شود که وعده های غذایی باید از سبک به سنگین خورده شود.

پیاده روی در سطح صاف و آرام می تواند احساس خستگی که در طول روزه داری به افراد دست می دهد را برطرف نماید . دکتر مظهری در این رابطه می گوید: «عدم تحرک در این دوران از عوامل بروز اضافه وزن است و در خانمها موجبات پوکی استخوان فراهم می گردد به این دلیل داشتن تحرک متوسط مانند پیاده روی بعد از افطار و شام می تواند بسیار مفید باشد»

در هنگام افطار نیز بهتر است از غذاهای مغذی و تازه استفاده شود و باید از پرخوری اکیدا دوری نمود و حدالامکان طبق احادیث سعی کنید روزه خود را با یک خرما باز کنید که افت قند خون ناشی از ساعات پایانی روزه را جبران میکند.

بهتر است در ساعات بین افطار و سحر به جای نوشیدن زیاد آب از نوشیدنی های نظیر انواع چای های گیاهی استفاده نمایید . چای بابونه ، چای نعناع و چای سبز به منظور آرامش اعصاب و جلوگیری از سوء هاضمه ، تهوع و نفخ توصیه می شود .

مصرف میوه هایی نظیر هندوانه ، سیب و لیمو در این دوران بسیار مفید است ، به علاوه ، مصرف سبزیجاتی نظیر هویج و کلم و کاهو نیز در وعده های غذایی بسیار توصیه می شود و فراموش نکنید مصرف موز به عنوان منبع سرشار پتاسیم و منیزیم و نیز بادام که غنی از کلسیم و فیبر می باشد کمک کننده است.

از آنجایی که مصرف منابع غذایی پروتئینی مانع بروز افت قند در طول روز می گردند . مصرف غذا هایی سرشار از آمینواسید های غیر اساسی مانند شیر ، تخم مرغ ، انواع گوشت در کنار سبزیجات و میوه های تازه بسیار مؤثر است . مصرف آب لیمو موجب کاهش خشکی دهان و طعم بد دهان را در طول روز از بین می برد

 متاسفانه برخی از افراد ممکن است به دلیل بی اشتهایی به خوردن سحری(که آن هم میتواند ناشی از خواب ناکافی یا خواب بد در قبل از سحر باشد) که در این مورد میبایست گفت: هرگز و به هیچ وجه وعده سحری را حذف ننمایید زیرا یک وعده ای کردن غذاخوردن عوارضی نظیر افت قند خون ، فشار خون ، تهوع و اختلالات گوارشی را به همراه دارد  . به این دلیل توصیه می شود که حتماً سحری و افطار و با کمی فاصله شام میل شود و مصرف میوه ها و مغز ها در فاصله افطار تا سحر به مصرف برسد .

در ضمن از مصرف زیاد زولبیا و بامیه که متاسفانه در بین ما ایرانیان در ماه مبارک رمضان بسیار زیاد مصرف می شود و  دارای کربوهیدات بسیار بالا و نامناسب هست و باعث سیری زودرس می شود خودداری کنید.

به علاوه ، باید از خوردن آب بسیار سرد و چای بسیار داغ نیز دوری کرد زیرا عطش را نه تنها کم نکرده بلکه افزایش می دهد.

توصیه من برای جبران آب از دست رفته در گرمای طاقت فرسای تابستان و به خصوص این که مدت زمان روزه داری طولانیه این است که از بعد از افطار حداقل هر 30 دقیقه یک بار یک لیوان آب یا نوشیدنی دیگر بنوشید.


حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند:

"هر که او یک روز در گرما روزه بدارد و تشنه بماند ، خداوند بلند مرتبه هزار فرشته را بر او می گمارد که صورتش را مسح کنند و یه او مژده دهند چون افطار کند،خداوند عزوجل فرماید: چقدر تو خوش بویی، ای فرشتگان من! گواه باشید که من او را آمرزیدم"


یحیی باباییان
۲۳ تیر ۹۲ ، ۱۳:۰۹ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

سر کلاس درس استاد :


استاد گفت : کسی خدا رو دیده ؟

همه گفتند : نه

استاد گفت : کسی صدای خدا رو شنیده ؟

همه گفتند : نه

استاد گفت : کسی خدا رو لمس کرده ؟

همه گفتند : نه

استاد گفت : پس خدایی وجود نداره !


یکی از دانشجویان بلند شد و گفت :


کسی عقل استاد رو دیده ؟

همه گفتند : نه

کسی صدای عقل استاد رو شنیده ؟

همه گفتند : نه

کسی عقل استاد رو درک کرده ؟

همه گفتند : نه

دانشجو گفت : پس استاد عقل نداره !

یحیی باباییان
۲۳ تیر ۹۲ ، ۱۳:۰۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر

 اثرات بسم الله الرحمن الرحیم


در مفتاح النبوة روایت شده چون پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله اسلام را در مدینه آشکار کرد و مردم را علنا به اسلام دعوت نمود، حسد عبدالله بن ابى (رئیس منافقان ) بر پیامبر خدا شدت یافت پس آن حضرت را با اصحابش بر طعام مسمومى دعوت نمود تا او را شهید نماید پس جبرئیل نازل شد و آنچه او اراده کرده بود به حضرت خبر داد. پس وقتى بر سر سفره نشستند، پیامبر اکرم (ص ) به امیر المؤ منین علیه السلام فرمود:((یا على تعویذ و دعاى مفید را بر این طعام بخوان ، پس آن حضرت این دعا را خواند. بسم الله الشافى ، بسم الکافى ، بسم الله المعافى ، بسم الله الذى لایضر مع اسمه شى ء و لاداء فى الارض و لافى السماء و هو السمیع العلیم .))
پس حضرت رسول صلى علیه و آله وحضرت على علیه السلام و هر که با آنها بودند از آن غذا خوردند تا سیر شدند، و سالم از سر سفره بر خواستند، پس چون عبدالله بن ابى این قضیه را مشاهده کرد، خیال کرد و غذا را مسموم نکرده ، پس با دوستان خود بر سر سفره نشستند و بقیه طعام را خوردند و همگى هلاک شدند.
یحیی باباییان
۲۳ تیر ۹۲ ، ۱۳:۰۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

رهبر

یحیی باباییان
۲۲ تیر ۹۲ ، ۱۹:۰۵ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

آیا می دانید که اگر شما در حال حمل قرآن باشید؛شیطان دچار درد شدید در سر میشود

وباز کردن قرآن ، شیطان را تجزیه می کند....

و با خواندن قرآن،به حالت غش فرو میرود.....

و خواندن قرآن باعث در اغما رفتنش میشود.....

و آیا شما می دانید که هنگامی که می خواهید دوباره به این پیام را به دیگران ارسال کنید،شیطان سعی خواهد کرد تا شما را منصرف کند....

فریب شیطان را نخوریحیی باباییان
۱۹ تیر ۹۲ ، ۲۰:۰۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

کلاس درس دانش آموزان فلسطینی، پس از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه

غیبت این دانش آموزان موجه است

یحیی باباییان
۱۹ تیر ۹۲ ، ۱۹:۵۸ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

آقا را هر طرف بخوانی آقاست.

سلامتی رهبر معظم انقلاب صلواتیحیی باباییان
۱۹ تیر ۹۲ ، ۱۹:۵۶ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

جسم تو کامل است ناقص نیست

میدهد عطر یک بغل گل یاس 

دستت اما حکایتی دارد... 

.

.

رَحِمَ اللهُ عَمِی العباس!


یحیی باباییان
۱۹ تیر ۹۲ ، ۱۹:۵۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
عمر

یحیی باباییان
۱۹ تیر ۹۲ ، ۱۹:۵۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر