پایگاه شهید معتمدی اصفهان

اصفهان- قائمیه

گرگ ها بدانند
در این ایل غریب
گر پدر نیست،تفنگ پدری هست هنوز
گر چه نیکان همگی بار سفر بربستند،
شیر مردی چو سید علی خامنه ای هست هنوز!

كد كج شدن تصاوير

كد موزيك براي وبلاگ


مهدویت امام زمان (عج) وصیت شهدا پخش زنده حرم سوره قرآن
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

۸ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

 امام رضا(ع) در جریان دیداری که حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با ایشان داشتند در پیامی شیعیانش را از دو موضوع مهم آگاه می‌کنند؛ یکی نفوذ شیطان صفتان در صفوف پیروان اهل بیت (ع) و در مخاطره قرار گرفتن کیان تشیع؛ و دیگری، اختلافات داخلی و مشاجرات لفظی بیهوده و تفرقه آفرین، که راه را برای نفوذ و سلطه نااهلان فراهم می‌گردانده و نیروهای یاران اهل بیت (ع) را در مسیر دفع و نابودی قرار می داده است.

ماجرای دیدار امام رضا(ع) با حضرت عبدالعظیم از چه قرار بود؟

حضرت عبدالعظیم (ع) که هم اکنون در شهر ری ایران مدفون هستند روایت می‌کند، مولایم امام رضا (ع)، برای من پیام فرستاد و فرمود: سلام مرا به دوستانم برسان و به آنان بگو، راهی را برای نفوذ و تسلط شیطان بر خود باز نگذارند، آنان را به راست­گویی در سخن و ادای امانت وادار کن و همچنین به آنان دستور بده، در مسایل پوچ و بیهوده بحث و جدال را ترک نموده و سکوت اختیار کنند و باز به آنان دستور بده، به سوی هم روی آورند، با هم معاشرت کنند و به دیدار یک­دیگر رفته، ارتباط برقرار نمایند؛ زیرا این عمل موجب تقرب و محبوبیت نزد من می‌گردد!

ای عبدالعظیم! دوستان و یاران من نباید، وقت خود را صرف مخالفت و سرکوبی هم­دیگر نمایند. من با خود عهد کرده‌ام، هر کس مرتکب این­‌گونه اعمال مخرب و هستی سوز شود، و حتی یکی از دوستان مرا مورد خشم و ناراحتی قرار دهد، از خدا بخواهم، او را در دنیا گرفتار سخت‌ترین عذاب­‌ها کند و در آخرت نیز از زیانکاران باشد!

این مطلب را هم، برای آنان توضیح بده که، خداوند نیکوکاران آنها را آمرزیده و از بدکاران آنها هم در گذشته است، مگر کسانی که شرک آورده یا موجب تجاوز و اذیت به یکی از اولیاء و دوستان من شده، یا عداوت و کینه آنان را در دل داشته باشند؛ زیرا چنین گناهانی را پروردگار نمی‌آمرزد، مگر این­که از کار زشت خود بازگشت واقعی نمایند و آن را جبران کنند، وگرنه روح ایمان از قلب آنان می‌رود و از دایره ولایت ما خارج می‌شود و از آن بهره‌ای نخواهد برد، و بدان­که من، از آثار شوم چنین گناهان و لغزش­‌های خطرناکی به خدا پناه می‌برم!

یحیی باباییان
۲۵ آذر ۹۲ ، ۱۹:۲۲ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

از حضرت امام حسن عسگری(ع) روایت شده است که «علامت‌های مؤمن پنج چیز است، 51 رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی بر خاک نهادن در سجده و بسم‌الله را بلند گفتن»

مشخص است امام در این روایت می‌خواهند وجه تمایز بین شیعه و سنی را مشخص کنند چرا که گفتن بسم‌الله و انگشتر و پیشانی نهادن بر خاک از ویژگی‌های خاص شیعه است و شاید سر 51 رکعت نماز هم تشویق شیعیان به آن بوده که فقط اهل تسنن اهل نوافل نباشند و شیعیان هم به آن اهمیت دهند اما چرا از بین تمام ادعیه منتسب به امام حسین علیه‌السلام زیارت اربعین را نام برده‌اند ؟

منظور امام همانطور که گفته شد بیان ذکر وژگی‌های خاص شیعیان بوده و اربعین گرفتن تنها و تنها از خصوصیات شیعه است و فقط هم برای یک نفر در اسلام چهلم گرفتن توصیه شده و ان هم امام حسین علیه السلام است و شاید امام می‌خواستند بگویند یکی از نشانه‌های شیعه‌گری دوست داشتن حسین علیه السلام است.

همانطور که در روایتی می‌فرماید از نشانه‌ای مومن این است که وقتی نام امام حسین علیه‌السلام را می‌شنود اشک از چشمانش سرازیر شود‌، پس دوست داشتن ابا‌عبد‌الله علیه‌السلام موضوعیت دارد برای شیعه بودن ولی باید یکی نشانه اختصاصی باشد که فقط و فقط شیعیان 12 امامی و پیروان حقیقی اهل بیت با آن محبت‌شان تمییز داده شود از دیگران و به همین دلیل گفته اند زیارت اربعین از نشانه‌های مومن و شیعه است چون از اعتقادات خاصه شیعه در زمینه امام حسین علیه‌السلام است‌.

یحیی باباییان
۲۵ آذر ۹۲ ، ۱۹:۱۸ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

1 - خوردن سرکه ، به وانار
2 - شستن سر با سدر
3 - خضاب کردن
4 - مسواک زدن
5 - گفتن ((لا اله الا اللّه ))
6 - خواندن سوره ناس
7 - تسبیح حضرت فاطمه (علیها السلام )
8 - مکرر گفتن این ذکر:
توکلت على الحى الذى لایموت و الحمداللّه الذى لم یتخذ صاحبة و لا ولدا و لم یکن له شریک فى الملک و لم یکن له ولى من الذل و کبره تکبیرا

یحیی باباییان
۲۱ آذر ۹۲ ، ۲۲:۰۹ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

payamakmahdavi 390x468 پیامک های یک منتظر – قسمت دوم

مولا جان
گاهی خیال می کنم که ز من دل بریده ای
بهتر ز من برای دلت برگزیده ای
از من عبور می کنی و دم نمی زنی
تنها دلم خوش است که شاید ندیده ای
آخر رسد روزی که در آغوش گیرمت
هرگز بعید نیست، خدا را چه دیده ای

یک عمر تو زخمهایمان را بستی
هر روز کشیدی به سر ما دستی
شعبان که به نیمه می رسد آقا جان
ما تازه به یادمان می آید هستی

مهدی نه همین ز شیعه تنها باشد
او از همه مسلمین دنیا باشد
روزی که کند ظهور آن مصلح کل
مردم همه گویند که از ما باشد

چیست این دلشوره های بیکران
پشت کاشی های سبز جمکران
کشتی امید در گل تا به کی؟
بانگ اللهم عجل تا به کی؟
تا به کی از داغ هجران تو صبر
جلوه کن ای آفتاب پشت ابر

بی تو تمام اهل قیامت رفوزه اند
ای نمره قبولی دنیا، دوازده
امروز اگر نشد ولی یک روز می شود
ساعت به وقت شرعی زهرا، دوازده

گفتم چرا مرا به تو حق نگاه نیست؟
وصل تو سرنوشت من روسیاه نیست؟
گفتا اگر میان من و تو حجاب شد
تقصیر هیچکس به غیر از گناه نیست

ای آخرین توسل سبز دعای ما
آیا نمی رسد به حضورت صدای ما؟
جمعه، دوباره جمعه، دوباره سه نقطه چین…
بی تو چه زود می گذرد هفته های ما

عمر ما در طلب دیدن آن یار گذشت
باز هم جمعه ی ما بی رخ دلدار گذشت
بحث این نیست که ما منتظرش می مانیم
حرفم اینجاست که روز و شب ما تار گذشت

ای کاش که بر دیده ما پا بگذاری
آیی و قراری به دل ما بگذاری
من برگ نجات سندم نوکری توست
ای کاش که بر این سند امضاء بگذاری
اللهم اجعل من انصاره و اعوانه

مهدی فاطمه…
تو که دل می بری با یک نگاهی
نگاهی هم به ما کن گاهگاهی
تو که بیگانه را هم می پذیری
بده یک گوشه هم ما را پناهی

غریب فاطمه امشب کجایی؟
دوباره جمعه شد پس کی میایی؟
نگاهی کن ز رحمت بر دل من
که مردم از غم و درد جدایی

جانم آمد به لب از دوری یارم چه کنم؟
روز و شب از غم او زار و نزارم چه کنم؟
ای که با یک نظری صد گره را بگشایی؟
گره ای سخت فتاده است به کارم چه کنم؟
تهجیل در ظهور یوسف زهرا صلوات

سرم از خاک غم بردار ارباب
به روی دانت بگذار ارباب
در این دنیا تو هستی آشنایم
مرا دست کسی مسپار ارباب

یحیی باباییان
۱۵ آذر ۹۲ ، ۱۹:۱۸ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

 طرح صالحین


حلقه دوره اول : روز های چهارشنبه ساعت 19:30 تا 20:30
طرح صالحین

یحیی باباییان
۱۳ آذر ۹۲ ، ۲۲:۱۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
رهبرهر دشمنی که به تو چپ نگاه کند خار میکنم

پوزش به خاک میکشم ، زندگی اش تار و مار میکنم

"سید علی" مخور غم یار ، ببین از برای تو

"عمارم" و به منصب خود افتخار میکنم

یحیی باباییان
۰۴ آذر ۹۲ ، ۲۱:۰۸ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و تاکید بر رعایت خطوط قرمز، فرمودند: یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت نباید عقب‌نشینی شود.

سخنرانی مهم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در جمع پرشکوه 50 هزار نفری بسیجیان در مصلای امام خمینی(ره) تهران انجام گرفت

برخی از محورهای مهم بیانات حضرت معظم‌له به شرح زیر است:

*بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور ماست.

*حماسه زینب کبری(س) مکمل حماسه عاشوراست بلکه به یک معنا حماسه‌ای که بی زینب بوجود آورد، نگه دارنده حماسه عاشورا شد؛ تقارن هفته بسیج با این حماسه بزرگ را مغتنم باید دانست.

*زینب کبری(س) با چنان قدرتی سخن گفت که هم دشمن را تحقیر کرد و هم سختی‌هایی که دشمن تحمیل کرده بود را تحقیر کرد.

*حماسه زینبی در طول تاریخ جریان‌ساز شد؛ حرکت جامعه ما باید زینبی باشد.

*یکی از عوامل مولد این روحیه و صبر در زینب(س) و دیگر اولیاء‌الله صدق است؛ دل را صادقانه به راه خدا سپردن، خیلی مهم است.

دیدار رهبر با بسیجیان

* در جنگ اقتصادی، نظامی و هر میدان دیگری باید در مقابل دشمن ایستاد و پشت به دشمن نکرد تا اراده و عزم شما بر دشمن غالب شود و آنوقت پیروزی از آن شماست و این وعده الهی است.

*عده‌ای نرمش قهرمانانه را دست برداشتن از آرمان‌ها و عقب‌نشینی از اصول تعبیر کردند، این‌ها خلاف و بدفهمی بود؛ نرمش قهرمانانه، مانور هنرمندانه و استفاده از روش‌های متنوع برای دستیابی به مقصود است.

*آیا نظام اسلامی بدنبال جنگ با دیگران است؛ جمله‌ای که از دهان سگ هار نجس منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود که ایران تهدیدی برای جهان است؛ تهدید جهان آنهایی هستند که جز شر چیزی برای دنیا نداشته‌اند، مانند همین رژیم نامشروع.

*ما می‌خواهیم با همه ملت ها رابطه داشته باشیم. حتی ما با ملت آمریکا هم دشمنی نداریم ما با دولت آمریکا و استکبار مشکل داریم و مبارزه می کنیم استکبار یک واژه قرآنی است امروز رأس استکبار دولت آمریکاست.

یک طرف اصرار دارم که از مسئولین فعلی در بحث مذاکرات حمایت کنم، نیاز به کمک دارند و من هم کمک می کنم؛ از طرف دیگر اصرار دارم یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت نباید عقب‌نشینی بشود، خطوط قرمز باید رعایت شود.

* با برخورد غیرخردمندانه در همه عرصه‌ها مخالفیم؛ معتقدیم در همه برنامه‌‌ریزی‌ها باید با درایت و حکمت عمل کرد؛ اگر دوست و دشمن و نظام سلطه را نشناسیم چطور می‌توانیم با درایت حرکت کنیم.

* یکی از ویژگی‌های نظام استکبار، خود برتر بینی است. نتیجه‌ی خود را محور و اصل دانستن، این می‌شود که اجازه دخالت در سایر کشورها را برخود مجاز می‌دانند. دولتمردان آمریکایی طوری حرف می‌زنند که گویا مالک جهانند.

دیدار رهبر با بسیجیان

*شاخص دوم استکبار، حق‌ناپذیری است، نه حرف حق را می‌پذیرند و نه حق ملت‌ها را می‌پذیرند؛ بحث هسته‌ای ایران یک حق مسلم است که هر منصفی با شنیدن استدلال‌ها، قبول می‌کند اما استکبار زیر بار نمی‌رود.

*ویژگی دیگر استکبار اینست که جنایت علیه ملت‌ها را بر خود مجاز می‌داند و برای جان مردم ارزشی قائل نیستند؛ صدها مثال برای این ویژگی وجود دارد، از قتل عام بومیان تا حمله اتمی به هیروشیما.

*در تاریخ دو بار از بمب اتمی استفاده شده که هر دو بارش توسط همین آمریکایی‌هایی صورت گرفت که امروز خود را مسئول جلوگیری از حملات می‌دانند، دلشان هم می‌خواهد که اذهان فراموش کنند که فراموش نخواهد شد.

*یکی دیگر از ویژگی‌های استکبار، فریب‌گری و رفتار منافقانه است، سعی می‌کنند بر تن جنایت‌هایشان، لباس خدمت بپوشانند.

*ادعای حقوق بشر می‌کنند بعد هواپیمای مسافربری ایران را می‌زنند و 300 نفر را به قتل می‌رسانند، عذرخواهی که نمی‌کنند به آن نفر مدال هم می‌دهند؛ می‌گویند قتل‌عام در هیروشیما هزینه پایان دادن به جنگ جهانی بوده، در حالیکه 4 ماه قبل آن، جنگ خاتمه پیدا کرده بود.

* جنجال در دنیا راه انداختند که دولت سوریه از بمب شیمیایی استفاده کرده، من قضاوت نمی‌کنم چه کسی استفاده کرده بود، اما همین آمریکا که ادعا می‌کند خط قرمزش سلاح شیمیایی است، 500 تن از همین بمب‌ها به صدام داد.

*استکبار با این ویژگی‌ها نمی‌تواند نظام جمهوری اسلامی را تحمل کند مگر وقتی که مأیوس شود، جوانان و ملت ایران باید کاری کنند که دشمن مأیوس شود.

*برای استکبار سخت است که نظام ایران الگوی مردم منطقه شده، ملتی پیدا شده که نه تنها به آمریکا متکی نیست بلکه در برابر دشمنی‌های مدام آنها، روز بروز قوی‌تر شده است.

*کسی نگوید فلان کار در زمان فلان رئیس‌جمهور آمریکا صورت گرفت، همه‌شان یکی هستند؛ در برابر نظام جمهوری اسلامی یک سیاست دارند، اشتباه آنها اینست که ملت ایران را نشناخته‌اند.

دیدار رهبر با بسیجیان

*در دوران جنگ و بعد از آن و تا امروز، بسیج صداقت خودش را نشان داده و امتحان پس داده است؛ خیلی‌ها دلشان با بسیج است اما عضو مجموعه شما نیستند، آنها هم از نظر ما بسیجی‌اند.

*رفتار شما بسجی‌ها با آحاد مردم که خیلی‌هایشان به معنی کلمه بسیجی‌اند، باید جوری باشد که مایه جلب محبت و احترام برای نظام و کشور باشد؛ در همه جبهه‌های علمی، کاری و همه.

* تنها عامل برطرف کردن مزاحمت دشمن، اقتدار و ایستادگی ملت است.

*از یک طرف اصرار دارم که از مسئولین فعلی در بحث مذاکرات حمایت کنم، نیاز به کمک دارند و من هم کمک می کنم؛ از طرف دیگر اصرار دارم یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت نباید عقب‌نشینی بشود، خطوط قرمز باید رعایت شود.

* از تهدیدات دشمن نباید ترسید. بنا دارند بر ملت ایران فشار بیاورند شاید ملت ایران تسلیم شوند. اشتباه می‌کنند، ملت ما را نشناخته‌اند. این ملت تهدید و فشار شما را به فرصت برای خود تبدیل خواهد کرد.

* پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرض، پشیمان کننده خواهد بود. آنچنان سیلی به متعرض خواهیم زد که هرگز فراموش نکند.

* تهدید مشمئزکننده نظامی توسط دشمن نشان می‌دهد که تحریم‌ها کارساز نبوده و آنها خودشان هم این را فهمیده‌اند. بجای تهدید کشورها بروید به وضع اسفبار اقتصادی‌تان برسید و فکری برای بدهی‌هایتان بکنید.

نرمش قهرمانانه، مانور هنرمندانه و استفاده از روش‌های متنوع برای دستیابی به مقصود است

* حمایت از رژیم مفلوک صهیونیستی که اسم حیوان را هم برروی آنها نمی‌شود گذاشت، مایه بی‌آبرویی برای اروپایی‌ها خواهد بود. البته ملت فرانسه باید خودش راه علاجی برای آن پیدا کند.

* رژیم صهیونیستی یک رژیم تحمیلی است و هر چیزی با زور بوجود بیاید قابل دوام نیست و این رژیم هم دوام نخواهد آورد.

* در زمینه تصمیم‌گیری‌های اقتصادی، نقاط ضعفی داشته‌ایم که موجب شده دشمن احساس کند می‌تواند رخنه ایجاد کند. از تحریم به عنوان فرصتی برای شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف استفاده خواهیم کرد.

* امروز در درون بسیج، خوشبختانه شخصیتهای برجسته علمی، هنری، اجتماعی، و فعالان سیاسی ممتاز، کم نیستند. بسیج یک مجموعه انسانی روبه رشد و تعالی بوده و بعد از این هم باید باشد.

یحیی باباییان
۰۴ آذر ۹۲ ، ۲۱:۰۳ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر


سخنان گوهربار امام خامنه ای درباره ی بسیج . . .


بسیج ، یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه ی میدان ها


انکار بسیج و بی احترامی به آن یا نابخردانه است یا خائنانه است.


شما جوانان بسیجی و جوانان مومن ، آگاهی را با احساس مسئولیت و شور و شعور همراه گردید.


هر یک از آحاد قشرهای مختلف جامعه که دارای روحیه حساس مسئولیت و ایمان باشد ، بسیجی است.


بسیاری از پیشرفت ها و موفقیت های نظام اسلامی در عرصه های مختلف مرهون تفکر و میل


بسیجی است.


فرزندان بسیجی ام با حضور خود در هر صحنه ای که لازم است ، دشمنان زبون را مرغوب و


منکوب سازند.


ایمان عاشقانه ، ایمان عمیق ، ایمان توام با عواطف که از خصوصیات ملت ایران است ، باعث


درخشان شدن بسیج شد.


اگر بسیج در دوران پس از جنگ نبود و اگر امروز هم نباشد ، کمیت این انقلاب و این نظام و همه


حرکت های سازنده ی این کشور لنگ است.


تا وقتی که این کشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد ، به نیروهای بسیج ، به انگیزه ی بسیج ، به


سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است.


یحیی باباییان
۰۴ آذر ۹۲ ، ۲۱:۰۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر